Кафедра біології

Кафедра біології об'єднує фундаментальні науки, такі як фізіологія рослин з основами біохімії, сільськогосподарська мікробіологія, хімія неорганічна і аналітична, хімія фізична і колоїдна, методи хімічного контролю стану довкілля, біологія, фізико-хімічні методи, гігієна і санітарія в галузі, технічна мікробіологія, мікробіологія галузі та інші

На факультеті плодоовочівництва,  екології  та  захисту рослин для студентів спеціальності « Біологія» викладаються класичні фундаментальні дисципліни, які є обов’язковими компонентами освітньої програми. А саме, ботаніка, систематика, фізіологія і біохімія рослин, мікробіологія, нанохімія, хімія орг., неорг, аналітична, хімія навкол серед,  анатомія і фізіологія людини і тварин, та ін. Спеціальність повністю забезпечена сучасними аудиторіями для проведення лекційних, лабораторних і практичних занять. Лекційні аудиторії мають мультимедійне забезпечення, в лабораторіях для занять використовуються сучасні комп’ютеризовані мікроскопи, спектрофотометри, термостати, автоклави, водяні бані із збовтувачем.

1. Історія кафедри Біології бере свій початок з 1921 року. Це одна із найстаріших кафедр університету.

2. У Складі кафедри працюють д.с.г.н., професори, к.с.г.н.,  доценти.

3. Науково–педагогічні працівники проводять дослідження за  Тематиками, які входять в наукові програми досліджень університету.

4. НА КАФЕДРІ БІОЛОГІЇ ФУНКЦІОНУЄ ТРИ НАУКОВО-ДОСЛІДНИХ ЛАБОРАТОРІЇ:

«Біологічних основ продуктивності рослин»

«Екологічного моніторингу в агросфері»

«БІОНЕОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ, ЯКОСТІ І БЕЗПЕКИ ОБ’ЄКТІВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА»

5. При кафедрі функціонує спеціалізована вчена рада із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата та доктора  сільськогосподарських наук за спеціальностями: 03.00.12 – фізіологія рослин, 03.00.07 – мікробіологія та 06.01.01 – загальне землеробство.

6. Кафедра біології забезпечує підготовку та керівництво  аспірантів з використанням матеріально-технічної бази кафедри та дослідного поля НВВ Уманського НУС.

7. науково-педагогічні працівники кафедри у є членами спецрад, експертних рад, редколегій наукових збірників (журналів).