+38 (04744) 3-17-22, (04744) 3-20-63, (096) 220-46-94
Меню

Відкрита лекція з дисципліни «Ботаніка. Систематика рослин» на тему: «Вступ. Систематика рослин»

Відбулася відкрита лекція «Ботаніка. Систематика рослин» на тему: «Вступ. Систематика рослин» для студентів 21-б та 21 мб-б зі спеціальності 091 «Біологія». Лектор – канд. с.-г. наук, доцент Т.В. Мамчур.

За сприяння кафедри біології Уманського НУС було організовано зустріч з лектором Чорною Галиною Анатоліївною – кандидатом біологічних наук, доцентом кафедри біології та методики її навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Вона підготувала цікаву лекцію з дисципліни Ботаніка, розділ Систематика рослин. У своїй доповіді підготовила гербарні зразки різних груп таксонів як представників відділу голонасінні (Gymnosperms), так і покритонасінних або квіткових (Angiosperms) рослин, ілюстрації світлини та природний матеріал насіння.

 

Відкрита лекція проведена на високому науково-методичному рівні, лектор продемонструвала глибокі знання та педагогічну майстерність, дотримувалася відповідного темпу подачі матеріалу, що сприяло створенню в аудиторії психологічно комфортної атмосфери. Зміст поданого матеріалу відповідав робочій програмі даної дисципліни.

Студенти ознайомилися з гербарними зразками Гербарію УДПУ (UPU) з вищими систематичними таксонами. Г.А. Чорна продемонструвала гербарні збори студентів природничого факультету та свої власні наукові колекції. Ознайомила із історичним надбанням Гербарію (UPU), створенням та формуванням сьогодення. Подякувала Т.В. Мамчур за тісну співпрацю з Науковим гербарієм УНУС (UM), їх опрацюванням та висвітленням у численних фахових добірках статей, написанні монографій.

 

Студенти ознайомилися з флорою Уманщини та різних регіонів України, які формуються завдяки експедиційним виїздам навчальної практики студентами під час вивчення дисципліни «Ботаніка» та «Фіторізноманіття».

Майбутнім фахівцям-біологам продемонстрували плоди деревних порід, водної флори, суцвіття багаторічних рослин, а за літературними ілюстраціями поринули в походження різноманітних фітоінвазій тропічних, субтропічних рослин. Згадали нижчі рослини водоростей (Algae), царство Гриби (Mycota), вищі спорові та вищі насінні рослини, їх класифікацію, представників та використання. Відмітили рослини які потребують охорони на території Черкащини.

 

Галина Анатоліївна вільно володіє матеріалом, у ході лекції відбувався мовний контакт з аудиторією. Під час заняття було висвітлено основи методології наукових досліджень з дослідження фіторізноманіття та ведення гербарної справи. Лекція мала не лише теоретичний, а й практичний характер, що сприятиме становленню повноцінних висококваліфікованих фахівців у даній галузі.

 

Студенти задавали запитання назв та походження кімнатних рослин, які є й окрасою фітодизайну кабінету. Вони подякували лекторам Г.А. Чорній та Т.В. Мамчур за цікаву, змістовну тему та двосторонню участь у вивченні рослинного світу та формуванні гербарію з систематики рослин і сфотографувались на згадку про зустріч.

 

Організатор зустрічі – доцент Тетяна Мамчур

Фото А. Волкова, Т. Мамчур