+38 (04744) 3-17-22, (04744) 3-20-63, (096) 220-46-94
Меню

Наукова школа

Наукова школа кафедри біології започаткована під керівництвом доктора сільськогосподарських наук, професора, академіка Грицаєнко Зінаїди Мартинівни, яка була учнем відомого вченого зі світовим ім’ям, доктора сільськогосподарських наук, професора Симона Самійловича Рубіна.

Дослідження наукової школи кафедри біології пов’язані з вивченням механізму дії фізіологічно активних речовин на рослини, ґрунт і навколишнє середовище з використанням сучасних методів: люмінесцентної і електронної мікроскопії, газорідинної хроматографії, лабораторних, лізиметричних, польових і виробничих дослідів за різних умов застосування хімічних і біологічних препаратів.

Основні напрями досліджень:

1. Біофізичний: при дослідженні дії гербіцидів на рослини застосовано метод мічених атомів, що дав можливість встановити характер надходження, пересування, локалізації в культурних рослинах і бур'янах різних хімічних груп гербіцидів, мічених за С14, залежно від умов застосування препаратів.

2. Фізіолого-біохімічний: дослідження впливу хімічних і біологічних препаратів за різних умов застосування на обмін білків, амінокислот, вуглеводів, синтез пігментів, активність ферментів, антиоксидантну активність тканин тощо.

3. Анатомо-морфологічний: дослідження анатомічних та морфологічних змін у культурних рослинах і бур'янах під впливом біологічно активних речовин.

 4. Генетико-цитологічний напрям: дослідження змін у хромосомному апараті соматичних клітин різних видів зернових і бобових культур під впливом хімічних і біологічних препаратів.

 5. Мікробіологічний напрям: дослідження впливу хімічних і біологічних препаратів за різних умов застосування на окремі фізіологічні групи мікроорганізмів та їх активність у ризосфері і міжряддях вирощуваних сільськогосподарських культур, як основи підвищення родючості ґрунтів.

6. Технологічний напрям: дослідження впливу біологічно активних речовин за різних умов застосування на якість зерна і хлібопекарську якість зернових культур, вихід цукру і олії технічних культур; дослідження залишкових кількостей хімічних речовин в органах різних видів рослин, зерні, ґрунті після збору урожаю.

Нині очільником школи є послідовник – учень Грицаєнко З.М. доктор сільськогосподарських наук, професор, академік Карпенко Віктор Петрович. 

Останні новини

Всі новини