Спеціальність Біологія
XXI століття - століття біологів.
Розвиток біотехнології відкрив нові можливості в дослідженні майже всіх галузей біології, які відносяться до харчової промисловості, сільського господарства, дослідженню навколишнього середовища, встановлення особи на основі аналізу і розшифровки ДНК. Біологи досліджують живі організми, різновиди вірусів і бактерій. Біологічне дослідження є основним при вирішенні проблем, які стосуються людського здоров'я, природи та її відновлення.
Деякі вчені-біологи направляються на керівні або адміністративні посади, які вимагають складання дослідних програм або стають керівниками ботанічних садів або зоопарків. Людина, яка має освіту біолога може бути затребувана як консультант в бізнесі або чиновник в урядовому закладі.Учений-біолог веде свої роботи в бюро, в лабораторіях або за їх межами. Ботаніки можуть спостерігати досліджувані рослини в лісі, екологи - відновлювати пошкоджені ділянки лісу після пожежі.
Морський біолог працює в польових умовах на дослідницькому судні. Гідробіолог веде спостереження за життям водних тварини і рослини, за біологічними процесами, які відбуваються в водоймах. Прикладний гідробіолог займається практичними сторонами науки: господарюванням водойм, оздоровленням та спостереженням за їх станом.
1. Природоохоронна тематика.
Випускники кафедри можуть працювати як науковці у колективах природоохоронних установ – заповідників, національних парків, і керівниками наукових відділів.
2. Дослідження флори та фауни навколишнього середовища.
Біолог вивчає живі організми і їх зв’язок з навколишнім середовищем. Польові досліди, експедиції та екскурсії – це невід’ємна частина науково-студентських досліджень в гуртках і навчального процесу студентів. Незабутні враження під час подорожей, відчутий дух пригод стануть кращими спогадами всього життя. Поряд із цим, наші випускники успішно працюють у санепідемстанціях, митницях, управлінні екобезпеки, інспекціях по карантину рослин, станціях захисту рослин, держлісгоспах, а також вчителями біології та хімії в училищах, технікумах, коледжах».
3. Ландшафтний дизайн.
Фахівці мають можливість застосувати дендрологічні елементи у зеленому будівництві. Випускники спеціальності можуть працювати у багатьох сферах, починаючи від фітомаркетів, зеленгоспів, приватних фірм з розвитку ландшафтного дизайну до відділів благоустрою міст, у фітосанітарних службах.
4. Екологія та охорона навколишнього середовища.
Вирішуються проблеми охорони природи, збереження біологічного різноманіття та моніторингу екосистем. Студенти проводять дослідження впливу різного рівня рекреаційного навантаження на зоокомпоненти природних екосистем; еколого-фауністичні дослідження окремих груп тварин; розвиток менеджменту та програма екомоніторингу для національних природних парків; моніторинг за рідкісними та зникаючими видами тварин; дослідження екологічних особливостей природних ресурсів та розробка наукових основ їх раціонального використання; генетичний аналіз систематичного статусу проблемних видів хребетних тварин.
5. Медицина.
Випускники можуть працевлаштуватися у медичних закладах, що займаються сучасними технологіями досліджень, а саме у сфері ембріології, цитології. На кафедрі – сучасне і класичне обладнання: мікроскопи, фотоелектроколориметри, спектрометри, іономіри, радіометри, тонко-шарова хроматографія, термостати, автоклави. Біолог займається розробками нових ліків, методами лікування або методами діагностування, а також розробляє нові види біопалива.
6. Дослідження у галузях мікробіології, зокрема загальної, санітарної, медичної, сільськогосподарської, та фізіології рослин.
Наукову роботу на кафедрі біології проводять викладачі, аспіранти, студенти. Діє також студентський науковий гурток. Тематика досліджень різноманітна: вплив гербіцидів, регуляторів росту рослин і бактеріальних препаратів на фізіологічні процеси в рослинах, мікробіологічні – в ґрунті і продуктивність сільськогосподарських культур, починаючи від санітарно-мікробіологічних та фізіолого-біохімічних досліджень довкілля, води, ґрунту, їжі, повітря до бактеріальної та грибної патології рослин і тварин, біотехнологічних досліджень, зокрема, одержання мікробної целюлози, бактеріородопсину, грибної маси, біодобавок. Випускники спеціалізуються з фізіології і біохімії рослин, мікробіології. Це дає можливість нашим випускникам працювати в різних лабораторіях як в Україні, так і за кордоном.