+38 (04744) 3-20-63
Меню

Наукові гуртки

 

Науковий гурток з біології кафедри мікробіології, біохімії та фізіології рослин

Наукова робота завжди була і залишається невід'ємною складовою частиною навчального процесу.

Керівником гуртка кафедри є доцент Л.В.Розборська. Активно долучаються до різноманітних акцій професори кафедри З.М.Грицаєнко, В.П.Карпенко, доценти І.Б.Леонтюк, О.В.Голодрига, Р.М.Притуляк, О.І.Заболотний та асистент кафедри А.А.Даценко.

Науковці кафедри працюють за темою, що входить до загальної тематики Уманського НУС «Оптимальне використання природного і ресурсного потенціалу агроекосистем Правобережного Лісостепу України», зокрема, застосування як окремо так і разом  РРР з гербіцидами та бактеріальними мікродобривами. 

Студентська науково-дослідна робота здійснюється в межах роботи наукового студентського гуртка, в роботі якого беруть участь студенти-дипломники різних курсів, а також групи студентів з підготовки до другого етапу Всеукраїнської олімпіади з біології. Щорічно проводиться звітність на науковій конференціії студентів, де вони мають можливість представити результати своїх наукових досліджень і опублікувати їх результати в матеріалах наукових конференцій і періодичних наукових виданнях.

Науковий гурток кафедри біології вивчає питання дії гербіцидів, регуляторів  росту, бактеріальних добрив, мікроелементів – на ростові і біохімічні процеси в рослинах і  ґрунті, на знищення шкідників, хвороб і бур’янів а також на продуктивність і якість продукції.

Студенти вивчають і удосконалюють технології застосування різних препаратів і бактеріальних добрив на сільськогосподарських культурах.

Неодноразово на студентському науковому гуртку доповідали аспіранти кафедри про результати своїх досліджень та висвітлювали актуальність своєї теми.

Гуртківці активно приймають участь як в університетських, міжвузівських  так і в міжнародних олімпіадах та конференціях, де часто займають призові місця.

Часто відбуваються тематичні засідання гуртка присвячені Дню працівника сільського господарства, Дню студента, ювілейним датам та різним науковцям університету.

2014 року староста гуртка Вячеслав Яценко зайняв друге місце у конкурсі Всеукраїнських наукових робіт, тема роботи: «Продуктивність огірка залежно від сортових особливостей та застосування Емістиму С в ННВВ Уманського НУС», який є дипломником кандидата сільськогосподарських наук, доцента Розборської Л.В.

 

Науковий гурток з хімії кафедри мікробіології, біохімії і фізіології рослин

Науковий гурток з хімії кафедри мікробіології, біохімії і фізіології рослин як форма позааудиторної роботи студентів передбачає формування інтересу до хімічної науки вцілому та досягнень сучасної хімічної технології зокрема. На засіданнях гуртка проводяться наукові дослідження природних об’єктів таких як  вода і грунт на вміст у них токсичних хімічних речовин; розглядаються питання інноваційних технологій в хімії (нанотехнології і наноматеріали), безпеки харчових продуктів з точки зору наявності в них  і впливу на організм синтетичних хімічних речовин; обговорюються цікаві новини в галузі хімії тощо. На основі теоретичних і експериментальних досліджень студенти готують доповіді і презентації, з якими виступають  на студентській науковій конференції і засіданнях гуртка.

 

Останні новини

Всі новини