+38 (04744) 3-17-22, (04744) 3-20-63, (096) 220-46-94
Меню

Наукові гуртки

Науковий гурток з біології і хімії

Наукова робота завжди була і залишається невід'ємною складовою частиною навчального процесу.

Керівником гуртка кафедри є викладач Н.О.Ляховська. Активно долучаються до різноманітних акцій професор кафедри  В.П.Карпенко, завчідувачка кафедри Л.В. Розборська, доценти кафедри: М.І. Парубок, І.Б.Леонтюк,  Р.М.Притуляк, О.І.Заболотний, Т.В. Мамчур, І.Д. Жиляк,  А.А.Даценко.

Науковці кафедри працюють за темою, що входить до загальної тематики Уманського НУС «Оптимальне використання природного і ресурсного потенціалу агроекосистем Правобережного Лісостепу України», зокрема, застосування як окремо так і разом  РРР з гербіцидами та бактеріальними мікродобривами. 

Студентська науково-дослідна робота здійснюється в межах роботи наукового студентського гуртка, в роботі якого беруть участь студенти-дипломники різних курсів, а також групи студентів з підготовки до другого етапу Всеукраїнської олімпіади з біології і хімії. Щорічно проводиться звітність на науковій конференціії студентів, де вони мають можливість представити результати своїх наукових досліджень і опублікувати їх результати в матеріалах наукових конференцій і періодичних наукових виданнях.

Науковий гурток кафедри біології вивчає питання дії гербіцидів, регуляторів  росту, бактеріальних добрив, мікроелементів – на ростові і біохімічні процеси в рослинах і  ґрунті, на знищення шкідників, хвороб і бур’янів а також на продуктивність і якість продукції.

Студенти вивчають і удосконалюють технології застосування різних препаратів і бактеріальних добрив на сільськогосподарських культурах.

Неодноразово на студентському науковому гуртку доповідали аспіранти кафедри про результати своїх досліджень та висвітлювали актуальність своєї теми.

Гуртківці активно беруть участь як в університетських, міжвузівських  так і в міжнародних олімпіадах та конференціях, де часто займають призові місця.

Часто відбуваються тематичні засідання гуртка присвячені Дню працівника сільського господарства,  Дню студента,  Дню біолога і хіміка, ювілейним датам та різним науковцям університету.

Науковий гурток з біології і хімії кафедри біології як форма позааудиторної роботи студентів передбачає формування інтересу до хімічної науки вцілому та досягнень сучасної хімічної технології зокрема. На засіданнях гуртка проводяться наукові дослідження природних об’єктів таких як  вода і грунт на вміст у них токсичних хімічних речовин; розглядаються питання інноваційних технологій в хімії (нанотехнології і наноматеріали), безпеки харчових продуктів з точки зору наявності в них  і впливу на організм синтетичних хімічних речовин; обговорюються цікаві новини в галузі хімії тощо. На основі теоретичних і експериментальних досліджень студенти готують доповіді і презентації, з якими виступають  на студентській науковій конференції і засіданнях гуртка.

 

Останні новини

Всі новини