ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА. ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА КАФЕДРИ БІОЛОГІЇ

Сьогодні, 5 червня, відбулося засідання студентського наукового гуртка, приурочене Всесвітньому дню охорони навколишнього середовища, який був запроваджений Генеральною асамблеєю ООН на 27-й сесії 15 грудня 1972 року. Він покликаний привернути увагу світової громадськості до проблем довкілля, а також стимулювати політиків, бізнесменів, екологів, активістів та всіх небайдужих до відповідних дій по збереженню довкілля.

Студенти та викладачі кафедри у своїх виступах підняли болючі питання забруднення повітря, водних ресурсів, ґрунтів, рослин і тварин внаслідок війни в Україні. Так, за інформацією першого заступника Голови Комітету з питань антикорупційної політики Я. Юрчишина від війни постраждала третина українських лісів, понад 23 тис га вигоріли повністю. Під окупацією та у зоні бойових дій перебувають тисячі гектарів землі. Зокрема, під окупацією перебуває 10 національних природних парків, 8 заповідників, 2 біосферних заповідники. Близько 600 видів фауни та 750 видів флори опинилися під загрозою знищення, у цьому числі й червонокнижні види. Зафіксовано близько тисячі випадків смерті дельфінів на узбережжях України, Болгарії та Туреччини. Окуповано 132 родовища корисних копалин. А за даними Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів за рік повномасштабної війни задокументовано понад 2.3 тис. злочинів проти природи.

Охорона навколишнього  середовища має охоплювати систему державних, суспільних та міжнародних заходів, які забезпечують раціональне використання, відновлення, примноження та збереження природних ресурсів від руйнування, забруднення та виснаження. Закликаємо не бути байдужими і берегти довкілля.

Неля ЛЯХОВСЬКА, керівник гуртка кафедри біології