Шевченкове слово з давніх-давен і донині пророче лунає по всій Україні
Цьогоріч виповнюється 209 років з дня народження великого українського поета, художника, мислителя, пророка і славного сина своєї Батьківщини – Тараса Григоровича Шевченка.
Його твори відомі в усьому цивілізованому світі, адже творчий доробок митця – це 237 віршів і 11 прозових творів, понад 1300 картин, з яких збереглися трохи більше 800, а славнозвісний «Кобзар» перекладений 147 мовами. 1384 пам’ятники встановлено Т.Г. Шевченку, серед яких 1256 в Україні, а інші – ще в 35 країнах.
Талантом колишнього кріпака ще за життя захоплювалися аристократи і простий люд, а сьогодні, мабуть, немає жодного українця, який би не знав хоч кілька його віршів. Говорячи про Тараса Григоровича, ми згадуємо «Садок вишневий коло хати», «Мені тринадцятий минало», «Заповіт» та інші відомі твори, багато з яких нині є не просто актуальними, а й набувають нового змісту. Тому в цей пам’ятний день в усій нашій державі лунають Шевченкові слова.
Віддати шану генію і продекламувати улюблені твори поета сьогодні зібралися студенти 21 мб-б групи. У їх виконанні прозвучали вірші та поеми «Думи», «Стоїть в селі Суботові», «Зацвіла в долині червона калина», «Тополя», «Мені однаково», «Катерина», «Якби зустрілися ми знов», «Кавказ», «Свою Україну любіть». Кожне слово цих рядків щемить у наших душах, бо український народ знову бореться за свою свободу й незалежність. Великий Тарас пробудив українців від національної сплячки і через роки звертається до нас: «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!»
Неля Ляховська, викладач кафедри біології, куратор 21 мб-б групи