Святий Миколай іде, подарунки роздає

Щороку, коли настає день Святого Миколая, мільйони дітей заглядають під подушку в очікуванні подарунків від нього. За давніми християнськими традиціями малеча отримувала солодощі, зокрема пряники, які в народі називали «миколайчиками». І хоч тривав піст, та ці пряники пекли на яйцях і молоці, бо їли їх лише діти, а для них піст був не таким суворим. Випікали таке печиво у вигляді фігурок Святого Миколая, ангелів, сонця, місяця, тварин, покривали і розмальовували сумішшю борошна та води з додаванням рослинних барвників. Нині таку випічку насичують різноманітними прянощами, це кориця, гвоздика, імбир, мускатний горіх, кардамон, запашний перець тощо. Зверху покривають білковою глазур’ю різних кольорів.

Долучитися до народних традицій не складно, варто лише напекти «миколайчиків» і подарувати насолоду рідним і близьким. Саме так і зробили студенти 11 мб-б групи факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин Уманського НУС з куратором Нелею Ляховською, яка організувала і провела тематичну виховну годину «Святий Миколай іде, подарунки роздає». Які ж гарні вдалися пряники, так і хочеться пригостити ними друзів.

Нехай Святий Миколай принесе подарунки кожному, хто сумлінно навчався та працював цілий рік!

Неля Ляховська, викладач кафедри біології