До Міжнародного дня біологічного різноманіття
Чергове засідання наукового студентського гуртка кафедри біології було присвячене відзначенню Міжнародного дня біологічного різноманіття, який щорічно відзначають 22 травня. Започаткований він був у 2000 році Генеральною Асамблеєю Організації об’єднаних націй, щоб привернути увагу людства до глобальної проблеми зникнення видів живих організмів.
Щогодини на планеті зникає 3 види, це майже 30 тисяч на рік тварин, рослин, мікроорганізмів, яких ми ніколи не побачимо. Їх зникнення призводить до руйнування ланцюгів живлення, деградації екосистем, збіднення ґрунтів, що позначається і на якості життя людей.
Гуртківці у своїх виступах наголосили на необхідності свідомого ставлення до природи, збереження видового та генетичного складу живих організмів шляхом зменшення антропогенного впливу на довкілля. Земля захлинається від величезної кількості побутових і промислових відходів, в тому числі токсичних, які не переробляються і не руйнуються в природному середовищі сотнями років. Отруєні пестицидами, лікарськими препаратами, мийними засобами, мікропластиком водойми і ґрунти перестають бути домівкою для багатьох вищих і нижчих організмів. Викиди парникових газів вже запустили механізм підвищення температури на планеті, зокрема вод світового океану, в результаті чого на межі вимирання опинилися десятки видів морських істот.
Кожна свідома людина сьогодні повинна вносити свій посильний внесок у збереження життя на нашій прекрасній планеті.