+38 (04744) 3-17-22, (04744) 3-20-63, (096) 220-46-94
Меню

Круглий стіл «Науково-дослідницька робота в закладах вищої освіти»

Круглий стіл

«Науково-дослідницька робота в закладах вищої освіти»

(приурочений науковій, навчальній та профорієнтаційній діяльності в Уманському національному університеті садівництва)

  31 жовтня 2023 року о 10.00 кафедра біології в аудиторії №178, провела круглий стіл на тему: «Науково-дослідницька робота в закладах вищої освіти», який приурочений науковій, навчальній та профорієнтаційній діяльності в Уманському національному університеті садівництва. 

Тематичні напрями круглого столу:

1. Навчально-наукова лабораторія «Екологічного моніторингу в агросфері».

2. Навчально-наукова лабораторія «Біологічні основи продуктивності рослин».

3. Навчально-наукова лабораторія «Біонеорганічної хімії, якості і безпеки об’єктів сільськогосподарського виробництва».

4. Навчальна лабораторія неорганічної та органічної хімії.

5. Ботанічний розсадник кафедри біології Уманського національного університету садівництва.

6. Гербарій Уманського національного університету садівництва (UM): історія та сучасність.

 З вітальним словом виступив Віктор КАРПЕНКО – проректор з наукової та інноваційної діяльності, доктор сільськогосподарських наук, професор, який відмітив історичні наукові досягнення університету та кафедри біології, її сучасне спрямування, побажав всім плідної праці. Його підтримала Лариса РОЗБОРСЬЬКА – кандидат сільськогосподарських наук, доцент, завідувач кафедри біології, яка ознайомила зі професорсько-викладацьким складом, зазначила про наявність навчально-наукових лабораторій, ботанічного розсадника, гербарію (UM), як структурні підрозділи кафедри та потребують уваги на обговорення про їх навчально-наукову діяльність у підготовці студентів зі спеціальності 091 «Біологія та хімія».

Інна ЧЕРНЕГА – доктор економічних наук, професор кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності, директор центру професійно-кар’єрної орієнтації та доуніверситетської підготовки ознайомила учасників з роботою з метою профорієнтаційної роботи відділу та спрямування загальноосвітні школи до співпраці з університетом.

       Викладачі кафедри та гості заходу презентували свої доповіді:

1. Навчально-наукова лабораторія «Екологічного моніторингу в агросфері» та її діяльність. Керівник, доктор сільськогосподарських наук, професор Карпенко Віктор Петрович.

2. Навчально-наукова лабораторія «Біологічні основи продуктивності рослин» та її діяльність. Керівник, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Леонтюк Ірина Борисівна.

3. Навчально-наукова лабораторія «Біонеорганічної хімії, якості і безпеки об’єктів сільськогосподарського виробництва» та її діяльність. Керівник, кандидат хімічних наук Жиляк Іван Дмитрович.

4. Навчальна лабораторія неорганічної та органічної хімії та її діяльність. Керівник, викладач Ляховська Неля Олександрівна.

5. Ботанічний розсадник кафедри біології Уманського національного університету. Куратор, кандидат біологічних наук, доцент Парубок Маргарита Іванівна.

6. Гербарій Уманського національного університету садівництва (UM): історія, сучасність. Куратор, кандидат сільськогосподарських наук Мамчур Тетяна Василівна.

7. Біологічна діяльність в ООЗСО «Бужанський ліцей» Звенигородського району Черкаської області. Директор навчального закладу Німець Лариса Іванівна.

8. Біологічна діяльність в Кочержинській гімназії Уманського району Черкаської області. Вчитель біології Кочержинської гімназії Панасенко Олег Григорович.

Слід відмітити, що Лариса Василівна Розборська представила навчальну лабораторію кафедри біології часникам і розповіла про навчальний процес студентів, його матеріально-технічне забезпечення.

Після роботи круглого столу заплановано ознайомчі науково-навчальні екскурсії територією університету:

1. Історія навчального закладу та сучасність.

Наталія Василівна Михайлова, провідний бібліотекар бібліотеки УНУС, яка ознайомила з історією навчального закладу, корпусами, їх створенням, вклад науковців у розвиток і науки і навчання, сучасність.

2. Навчально-наукова діяльність лабораторії «Оптимізація родючості ґрунтів в плодоягідних насадженнях». Григорій Олександрович Коваленко, завідувач лабораторії, який відмітив, що є лабораторія науковим об’єктом Національного надбання України. Розповів про матеріально-технічне обладнання лабораторії, її роботу студентів, аспірантів, докторантів під час ведення наукових досліджень.

3. Науково-навчальна діяльність кафедри рослинництва імені О.І. Зінченка. Світлана Олексіївна Третьякова, кандидат сільськогосподарських наук, доцент представила кафедру, її науково-навчальну діяльність, відвідали лабораторне заняття, поспілкувалися учасники з викладачем та студентами.

4. Музей геології і ґрунтознавства.

Андрій Тимофійович Мартинюк, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри агрохімії і ґрунтознавства ознайомив з унікальним надбанням кафедри агрохімію та ґрунтознавства – колекцією мінералів, їх походження, знахідки та об’єкти для вивчення студентів.

5. Теплично-оранжерейний комплекс університету.

Юлія Анатоліївна Величко, завідувач кафедри садово-паркового господарства, кандидат сільськогосподарських наук, доцент познайомила учасників з теплично-оранжерейним комплексом університету, асортиментом рослин субтропічного природного ареалу, колекцією сортів лимонів та вирощуванням в двохскатних теплицях рослин кімнатних. На ділянках відкритого ґрунту створені колекції з вирощування рослин для озеленення і території студмістечка, і навчально-наукових досліджень.

         Учасники отримали багато історичної інформації про Уманське училище землеробства та садівництва, історію науково-навчальної діяльності, а також сучасну інноваційну, обмінялися науковими думками та виклали перспективи розвитку його у проекті рішення.

Проект рішення:

1. Організувати тісний зв’язок з навчальними закладами та залучати до співпраці учнів і викладачів.

2. Залучати до навчально-наукової діяльності учнів шкіл, ведення робіт МАН.

3. Організувати виїзне лабораторно-практичне заняття в стінах і Кочержинської гімназії і Бужанського ліцею майстер-клас уроку «Хімія ароматів» на іншу біологічну тематику.

4. Зустріти вчителів з учнями на щорічних заходах «Дні відкритих дверей» та ознайомити детально з роботою кафедри біології і інших кафедр університету.

         На засіданні кафедри та вченій раді факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин приведеться його обговорення та затвердження.

         На закінчення роботи було зафіксовано ще одну історичну довідку – фото на пам’ять.

Тетяна Мамчур, к. с.-г. н., доцент

кафедри біології