XV з’їзд Українського ботанічного товариства

Доцент кафедри біології Тетяна Мамчур прийняла участь у XV з’їзді Українського ботанічного товариства (далі УБТ), який відбувався з 30.09 по 04.10.2024 року на базі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника спільно з переміщеним Херсонським державним університетом у м. Івано-Франківськ.

У з’їзді УБТ прийняли участь більше 100 ботаніків з наукових, навчальних установ, ботанічних садів, дендропарків, природничих музеїв інших установ України (м. Івано-Франківськ, Херсон, Львів, Київ, Одеса, Суми, Чернігів, Черкаси, Умань, Запоріжжя, Кривий Ріг, Дніпро, Полтава, Ужгород, Харків, Рівне, Хмельницький, Вінниця).
   З вітальним словом виступили: академік НАН України, д.б.н., проф. інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАНУ Яків Дідух; ректор, д.пед.н., проф. Херсонського державного університету Олександр Співаковський; ректор, д.політ.н., проф. Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда; директор Департаменту освіти і науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації Віктор Кімакович; директор, д.б.н., проф., чл.-кор. НАН України, президент УБТ інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАНУ Сергій Мосякін.
   На секції Колекції рослин та грибів Тетяна Мамчур представила доповідь на тему: «Гербарій Уманського національного університету садівництва (UM): історія, сьогодення (приурочено 180-ї річниці заснування)». Висвітлено історію створення гербарію, формування колекцій, їх сьогодення упродовж 180-ти років заснування навчального закладу, його наукове та навчальне значення.

3.10.2024 відбулася екскурсійна сесія за такими напрямками: оглядова екскурсія по місту Івано-Франківськ; екскурсія до Дністровського регіонального ландшафтного парку імені Сергія Дідича; екскурсія до Карпатського національного парку.

Учасники зробили спільне фото на згадку, подякували організаційному комітету за роботу XV з’їзду УБТ. Побажали усім миру, перемоги, здоров’я, натхнення у роботі та зустрічі в 2029 році на базі Сумського національного аграрного університету.

Тетяна МАМЧУР, доцент кафедри біології