Колектив кафедри біології Уманського національного університету садівництва висловлює глибоку скорботу з приводу передчасної втрати кандидата біологічних наук, доцента Величко Лідії Никифорівни.

Народилася Лідія Никифорівна 22 травня 1941 року на Вінниччині в м. Немирів. В 1959 році поступила до Уманського сільськогосподарського інституту, який закінчила з відзнакою в 1964 році, а у 1965 році продовжила навчання в  аспірантурі, по закінченню якої в 1971 році захистила дисертацію в інституті фізіології рослин УАН і здобула науковий ступінь кандидата біологічних наук.

На кафедрі фізіології рослин і мікробіології, нині біології, вона працювала з 1968 по 2008 рік. За час роботи на кафедрі читала лекції з курсу фізіології рослин з основами біохімії та біохімії плодів, овочів і винограду, проводила лабораторно- практичні заняття із зазначених дисциплін та сільськогосподарської мікробіології для студентів як стаціонарної, так і заочної форм навчання. Крім навчальної роботи займалась методичною, науково- дослідною, виховною і громадською роботою. Проводила наукові дослідження з вивчення впливу мінеральних добрив і регуляторів росту на фізіологічні процеси і продуктивність сільськогосподарських культур, за результатами яких опубліковано понад 100 наукових праць. Під її керівництвом захищено більше 120 дипломних робіт. Виконувала обов’язки керівника академічних студентських груп.

У нашій пам’яті Лідія Никифорівна завжди залишиться доброзичливою колегою, надійним порадником, професіоналом своєї справи. Нехай добрий, світлий спомин про Лідію Никифорівну назавжди залишиться у серцях рідних, колег, усіх, хто її знав та шанував. Приносимо щирі співчуття сім’ї та рідним, розділяємо ваш біль та схиляємо голову в глибокій скорботі…