Засідання студентського наукового гуртка кафедри біології до Дня працівників сільського господарства

День працівників сільського господарства в Україні або День аграрія щороку відзначається в третю неділю листопада з 1993 року.  В цей день проводять святкові заходи по вшануванню працівників сільського господарства і всього агропромислового комплексу.

Для колективу Уманського НУС це непересічне свято, адже десятки років вуз готує кваліфіковані кадри для сільськогосподарської галузі країни. Тому одне із засідань студентського наукового гуртка кафедри біології було присвячене видатним аграріям, які свого часу стали випускниками нашого навчального закладу, а сьогодні відомі в нашій державі та за її межами.

Гуртківці ознайомилися з іменами і досягненнями широковідомих науковців, які внесли вагомий вклад у розвиток сільського господарства. Серед них когорта академіків: П.А. Власюк, О.І. Душечкін, К.А. Іванович, А.В. Монорик, К.К. Семінський, М.І. Сус, А.О. Шевченко; професори: В.П. Гордієнко, М.М. Грюнер, А.П. Діброви, І.Г. Дирда-Лукін, Г.П. Жемела, І.М. Єремеєв, О.В. Крисальний, М.К. Крупський, М.М. Курінний, М.І. Лопатін, Г.І. Мусатов, В.С. Подопригориа, М.К. Поляков, Є.В. Просянніков, С.С. Рубін, І.П. Чучмій, Т.М. Шевчуко, Б.М. Шершевицький, М.М. Шкварук, Ф.М. Юхимчук та багато інших.

Серед  випускників є двічі Герої праці: О.Н. Парубок, Л.Й. Шліфер; Герої праці: М.П. Височенко, П.А. Гаврилова, М.П. Дзюба, І.О. Дяченко, А.М. Загоруйко, В.М. Кавун, Г.Й. Кузик, С.Р. Карбовський, О.А. Клімбовський, М.І. Коваленко, Р.В. Пасічник, М.В. Пріхно, П.А. Писаков, К.О. Цибенко, В.І. Хрипливий; Герої України: О.С. Масельський, Л.Г. Яковишин; заслужені агрономи: С.П. Гончар, І.Ф. Комарницький, С.С. Леміщенко, В.М. Насікан, П.Й. Пономар, Г.А. Середенко, І.П. Шульга; заслужені працівники сільського господарства: В.І. Давискиба, В.С. Кривий, В.О. Левченко, В.Л. Лук’янець, Ю.П. Маловічко, С.Ю. Монке, Д.К. Семенда, І.Д. Труш, В.Р. Чеберяк, І.С. Якименко, А.О. Яценко та інші.

Тож нинішнім студентам є на кого рівнятися. Бажаємо успіхів!

Неля Ляховська, керівник гуртка