ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА КАФЕДРИ БІОЛОГІЇ ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ БІОЛОГІЧНОГО РІЗНОМАНІТТЯ

Щорічно 22 травня в світі відзначають Міжнародний день біологічного різноманіття. Він покликаний привернути увагу до питань збереження різноманітності живих організмів на нашій планеті. Традиційно до цього дня на кафедрі біології Уманського НУС провели засідання студентського наукового гуртка, на якому виступили здобувачі освіти спеціальності 091 Біологія та науково-педагогічні працівники.

У виступах ішлося про негативний вплив забруднення довкілля та змін клімату на існування видів рослин і тварин, про види, які існують на межі виживання,  і  ті, яких людство безповоротно втратило. Багато інформації звучало про загрозу біорізноманіттю від бойових дій в Україні під час війни, зокрема йшлося про винищення унікальної флори Кінбурнської коси, про руйнування місць гніздування великої кількості видів птахів на Молочному лимані, про трагедію Каховського водосховища і пов’язану з цим загибель флори і фауни.

Майбутні біологи звернули увагу на те, що кожен вид живих організмів надзвичайно цінний і відіграє важливу роль в екосистемі, де живе і людина. Тому, щороку відзначаючи Міжнародний день біологічного різноманіття, ми намагаємося донести суспільству дорогоцінність кожного виду для комфортного і безпечного проживання у спільному домі на планеті Земля.

Закликаємо усіх долучитися до збереження біорізноманіття для нинішніх та прийдешніх поколінь.

Неля ЛЯХОВСЬКА, керівник гуртка кафедри біології