Засідання наукового студентського гуртка до Дня хіміка

Щороку в останню неділю травня Україна відзначає День хіміка. До цього пам’ятного дня відбулося засідання наукового студентського гуртка кафедри біології, на якому обговорили важливу роль хімічних речовин у всіх галузях народного господарства, медицині, побуті, у створенні нових матеріалів, їжі тощо.

З цікавими та змістовними доповідями виступили гуртківці, студенти першого і другого курсів спеціальності 091 Біологія. Зокрема Діана Короткова розповіла про хімічну промисловість України, Аліна Насиленко – про хімічні речовини в їжі, Наталія Чорнобривець ознайомила з хімічним складом рослин. Виступ Наталії Корнієнко був присвячений впливу пестицидів на організм людини, а Ліза Коваленко поділилася знаннями про використання хімічних речовин в побуті.

У своїх виступах учасники засідання наголосили, що хімія – давня наука, завдяки якій створено величезну кількість речовин та матеріалів, вона  дала змогу людям боротися з багатьма хворобами, вирощувати високі врожаї сільськогосподарських культур, використовувати новітні технології в харчовій, легкій промисловості, будівництві, освоєнні космосу.

Поряд з цим, хімічними речовинами забруднюються водойми, ґрунти, повітря, накопичуються мільйони тон відходів і сміття, яке століттями не розкладається в природі, створюється хімічна зброя, здатна знищити людство. Але тільки людина вирішує як використовувати хімічні речовини і хімічні знання. Так, нітрогліцерин може бути лікарським препаратом для лікування серця, а може бути й вибухівкою.

Тож кожен з нас має бути свідомим і застосовувати тисячолітні надбання в хімії лише на благо всього живого на планеті.

Неля Ляховська, викладач кафедри біології, керівник гуртка