День української писемності та мови

Ось уже 25 років поспіль українці всього світу відзначають день української писемності та мови. В цей день усі охочі пишуть диктант національної єдності, проводять конкурси та вікторини на знання української мови.

Різноманітні заходи проводяться і в нашому університеті, зокрема відбулася відкрита виховна година зі студентами 21 мб-б групи (куратор Ляховська Н.О.). Дуже приємно, що тему для неї вибрали саме студенти – наша свідома, прогресивна, патріотична молодь. Всі ми розуміємо, що сьогодні Україна боронить від агресора не лише свою територію, але й свою національну ідентичність і можливість вільно спілкуватися українською мовою. Тому така тема, як ніколи, на часі.

Учасники заходу, Наталія Красовська, Ілля Черноуцький,  Руслан Собко, розповіли про історію цього свята, походження української мови, її діалекти, подібність і відмінність з іншими мовами, запровадження української писемності. Особливою «родзинкою» зустрічі став вірш Уляни Кравченко «Думка» у виконанні Павла Литвенюка.

Студенти закликали дотримуватися чистоти нашої мови, позбавлятися від русизмів, сленгового засмічення, перевантаження іншомовними словами, а плекати і розвивати свою рідну.

Любіть і шануйте рідну Україну, її  мову і традиції, бо тільки тоді ви є українцями!

Неля Ляховська, викладач кафедри біології