Засідання студентського наукового гуртка кафедри біології в науковому гербарії Уманського НУС

Однією з форм роботи із здобувачами освіти у вузі є студентський науковий гурток. На кафедрі біології, 13 вересня відбулося перше його засідання в цьому навчальному році і, не випадково, місцем проведення був обраний Науковий гербарій УНУС, де зберігається і вивчається унікальна колекція зразків рослин, зібраних ще в 19 і 20 століттях і яка активно поповнюється сьогодні. Учасниками очної зустрічі стали студенти освітніх рівнів молодший бакалавр і бакалавр, а освітнього рівня магістр – дистанційно. У приємній обстановці в оточенні великої кількості живих рослин, сухоцвітів, плодів, гербарних зразків гуртківці та викладачі обговорили кілька питань, зокрема: академічна доброчесність у навчальному процесі; організація і проведення засідань гуртка та вибір його старости; найцікавіше питання – ознайомлення із рослинами ботанічного розсадника нашого університету, їх значенням у житті людини. Інформацію з перших двох питань озвучила керівник гуртка Неля Ляховська та запропонувала старостою знову обрати Анну Любченко, студентку 31 б групи. Про рослини, які дбайливо вирощені та зібрані на території вузу цікаво і натхненно розповіла куратор Наукового гербарію Уманського НУС Тетяна Мамчур. Вона ознайомила присутніх із зразками лікарських, прядильних, пряно-ароматичних, харчових рослин, їх застосуванням у побуті, медицині, в тому числі народній, промисловості тощо. Короткі відомості про деякі з них надали члени гуртка, навівши приклади використання в домашніх умовах звіробою, деревію, м’яти, чорнобривців та інших відомих рослин. У декого виникли запитання з приводу властивостей окремих рослин, особливостей їх вирощування і зберігання, походження народних назв та інші. Насамкінець Тетяна Василівна пригостила усіх присутніх ароматним чаєм та солодощами. На вибір були трав’яні збори з ромашкою лікарською, м’ятою, лісовими ягодами, зелений чай зі смаком мохіто. Ось в такій невимушеній обстановці пройшла перша в навчальному році зустріч гуртківців кафедри біології. Дякую всім, хто взяв активну участь в його роботі, і сподіваюся на подальшу плідну співпрацю.

Неля Ляховська, керівник гуртка