+38 (04744) 3-17-22, (04744) 3-20-63, (096) 220-46-94
Меню

Лабораторне заняття з дисципліни «Ботаніка

 

24 травня 2021 р. студенти 11-б та 11-мб групи факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин під керівництвом доцента Тетяни Мамчур відбулося лабораторне заняття з дисципліни «Ботаніка. Морфологія рослин» на тему : «Морфологія квітки, суцвіття». Вони провели фенологічні спостереження у деревних та кущових рослин, які зростають на території студмістечка Уманського національного університету садівництва.

Оскільки, кафедра приймає участь у міжнародному проекті 619285-EPP-1-2020-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP Multilevel Local, Nation- and Regionwide Education and Training in Climate Services, Climate Change Adaptation and Mitigation 15.11.2020 – 14.11.2023 на тему: «Еколого-біологічні дослідження дендрофлори території Уманського національного університету садівництва зі зміною кліматичних умов (відповідальні доц. М.І. Парубок, доц. Т.В. Мамчур). Тому викладачі ботаніки максимально залучають студентів до навчальної та науково-пізнавальної роботи щоб закріпити теоретичні знання на практиці із живими рослинами.

 

Вони відмітили ріст і розвиток рослин, наявність у них морфологічних ознак: перезимівлю пагонів, листків, квітів та суцвіть, наявність репродуктивних органів в умовах змін клімату даної території.

 

Владислав

Владислав Гулько досліджує золотий дощ звичайний

(Laburnum anagyroides Medik.)

 

Тарас Соколов досліджує дерен білий ф. сріблясто-облямована

(Cornus alba L. f. argenteo-marginata (Rehd.) Schelle)

 

Анастасія Волкова досліджує півонію кущову або п. деревовидну

(Paeonia × suffruticosa Andrews)

 

Наталія Чорнобривець досліджує дуб ліванський

(Quercus libani G.Olivier)

 

Ілля Коберник досліджує гіркокаштан звичайний, або кінський каштан звичайний (Aesculus hippocastanum L.)

 

Юлія Лісова досліджує липу дрібнолисту, л. серцелисту, або л. звичайну (Tilia cordata Mill.)

 

Аліна Насиленко досліджує клен звичайний, або к. гостролистий

(Acer platanoides L.)

  

Діана Короткова хеномелес японський (Chaenomeles japonica (Thunb.) Lindl. ex Spach) та бузок перський (Syringa persica L.)

 

Діана Короткова та Анастасія Волкова описали кизильник чорноплідний

(Cotoneaster melanocarpus (Ledeb.) Lodd., G.Lodd. & W.Lodd. ex M.Roem.)

 

Відмітили цвітіння у та вже наявність плодів у таих рослин як: жимолость татарська (Lonicera tatarica L.), таволга середня (Spirea media Pall.), в’яз приземкуватий (Ulmus pumila L.), магонія падуболиста (Mahonia angustifolia (Hartw. ex Benth.) Fedde), бук лісовий ф. пурпуроволиста (Fagus sylvatica L. f. ‘Atropurpurea’) та ін.   

У проведених досліджень  студенти закріпили знання з вивчення морфологічних ознак рослин на прикладі дендрофлори, яка висадження для озеленення студмістечка університету, написали висновки. Обгрунтували спостереження та написали висновки за умовх кліматичних Черкащини