+38 (04744) 3-17-22, (04744) 3-20-63, (096) 220-46-94
Меню

Перший загальноукраїнський біобліц в межах ініціативи «Збереження природної спадщини для LIFE в Україні»

Кафедра біології Уманського національного університету долучилась до участі у міжнародному проєкті – Перший загальноукраїнський біобліц в межах ініціативи «Збереження природної спадщини для LIFE в Україні», який триватиме з 19 травня по 8 червня 2025 року.

Біобліц — це не просто змагання з фіксації біорізноманіття, це ефективний інструмент громадянської науки, який сприяє формуванню екологічної свідомості серед молоді, активному залученню науковців та ентузіастів до дослідження живої природи. Кожен учасник може зробити свій внесок у науку: за допомогою платформи iNaturalist сфотографувати рослини, тварин чи гриби і поділитися  спостереженнями з науковою спільнотою.

Проєкт має освітнє значення — особливо в умовах трансформації системи освіти України відповідно до цінностей сталого розвитку та інтеграції до європейського освітнього простору. Міністерство освіти і науки України підтримує цю ініціативу як приклад сучасного, практикоорієнтованого підходу до вивчення природничих наук та розвитку критичного мислення.

Він поєднує наукову, освітню та громадську діяльність у добрій справі зі збереження біорізноманіття в країні.

  Захід проводиться в рамках проєкту Збереження Природної Спадщини для LIFE в Україні (LIFE23-PRE-CZ-ConNaturLIFE Ukraine) https://uncg.org.ua/life/, що співфінансується Європейською Унією та Міністерством довкілля Чеської Республіки.

  Як долучитися та взяти участь у «Першому загальноукраїнському біобліці – змагання спостерігачів за природою» можна на сайті Української природоохоронної групи (UNCG) URL: https://uncg.org.ua/bioblits-zmagannya-2025/

  Залучення студентів до збирання відомостей про поширення біорізноманіття у світі поширене як залучення молоді до охорони природи на державному рівні. Інформація, зібрана аматорами, згодом опрацьовується професійними науковцями. Результати такої взаємодії молоді і професійних науковців втілюються у створенні заповідних територій, плануванні природоохоронних заходів.

  На заняттях з дисципліни «Ботаніка. Систематика рослин» студенти за спеціальністю 091 Біологія, 205 Лісове господарство, 206 Садово-паркове господарство свої фотоспостереження рослин долучають до інформаційної бази даних iNaturalist – https://www.inaturalist.org/, «…які є доступними для баз наукових даних, таких як Global Biodiversity Information Facility, щоб допомогти науковцям знаходити й використовувати їх дані. Кожне спостереження може бути вагомим внеском у вивчення біорізноманіття, від найрідкіснішого метелика до звичайнісінького буряна з подвіря».

  Запрошуємо до участі усіх не байдужих хто цікавиться природою!

  Тетяна МАМЧУР, доцент кафедри біології