ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА ДО ДНЯ ПРАЦІВНИКІВ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

Щороку, три десятиліття поспіль, в третю неділю листопада в Україні відзначається День працівників сільського господарства.  Серед святкових заходів, які проводять для вшануванню аграріїв і всього агропромислового комплексу, на кафедрі біології відбулося тематичне засідання студентського наукового гуртка.

Керівник гуртка, Неля ЛЯХОВСЬКА, відмітила, що майже 180 років Уманський національний університет садівництва готує кваліфіковані кадри для сільськогосподарської галузі України і пишається своїми випускниками, серед яких знані особистості як у нашій державі, так і за її межами. Це Герої праці, Герої України, заслужені агрономи, заслужені працівники сільського господарства, академіки.

В цю славну когорту входить двічі Герої праці Омелян Никонович ПАРУБОК, який за життя був частим гостем  університету і взірцем аграрія для майбутніх фахівців. Сьогодні на засіданні гуртка про життєвий і трудовий шлях Омеляна Никоновича розповіла Маргарита ПАРУБОК, доцент кафедри біології та його близька родичка. Вона звернула увагу присутніх на те, що починав свою трудову діяльність майбутній Герой з простого різнороба у колгоспі, та завдяки наполегливості, працелюбності, відповідальності, жаги до знань досягнув посади заступника голови правління колективного сільськогосподарського підприємства імені Суворова Жашківського району Черкаської області. Вів активну політичну діяльність, був народним депутатом Верховної Ради УРСР 9 – 11 скликання, в незалежній Україні депутатом 2 – 5 та 7  скликання, член Комітету з питань АПК, земельних ресурсів і соціального розвитку села, член Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, депутат Черкаської обласної ради. Крім звання Героя Праці має низку державних нагород.

Маргарита Іванівна наголосила, що кожен здобувач освіти може досягти в своєму житті таких же висот, адже є на кого рівнятися. Головне – прагнути та працювати, навчатися та самовдосконалюватися і успіх не заставить чекати.

Неля ЛЯХОВСЬКА, керівник гуртка