ПРАКТИЧНА ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 091 БІОЛОГІЯ ТА БІОХІМІЯ
Практична підготовка здобувачів освіти – один із важливих видів навчальної роботи, під час якої студенти набувають професійні навички і вчаться приймати самостійні рішення у реальних умовах. Вона є обов'язковим компонентом освітньо-професійної програми підготовки здобувачів вищої освіти і має на меті набуття студентом професійних компетенцій.
Метою практики є узагальнення та закріплення отриманих в університеті
навичок практичної діяльності, оволодіння професійним досвідом і умінням самостійної трудової діяльності в умовах підприємства, установи, організації, оволодіння сучасними методами, формами організації праці, знаряддями праці в галузі їх майбутньої спеціальності.
Практична підготовка студентів спеціальності 091 Біологія та біохімія здійснюється шляхом проходження ними практики на підприємствах, в установах та організаціях (бази практики), згідно з укладеними університетом договорами або у структурних підрозділах університету, що забезпечують практичну підготовку.
Цьогоріч наші студенти освітнього рівня бакалавр практикувалися в компанії «Поділля-агрохімсервіс», де ознайомилися з напрямками діяльності підприємства та можливостями його агрохімічної лабораторії. Зокрема вони виїжджали на поля, де під керівництвом фахівців компанії оцінювали стан посівів, їх ушкодження хворобами та шкідниками, ефективність застосування добрив та засобів захисту рослин, прогнозовану урожайність. Відібрані зразки ґрунту піддавали аналізу в агрохімічній лабораторії на вміст азоту, фосфору, калію, а зразки насіння сільськогосподарських культур перевіряли на чистоту, визначали масу, вологість тощо.
Здобувачі освітнього рівня магістр практичну підготовку проходили в Навчально-науковій лабораторії «Екологічного моніторингу в агросфері»
(керівник – Віктор КАРПЕНКО), навчально-науковій лабораторії "Біологічні основи продуктивності рослин" (керівник – Ірина ЛЕОНТЮК) Уманського НУС, на ботанічному розсаднику та дослідних полях університету.
Студенти відмітили, що практика була цікавою та змістовною, а отримані уміння та навички стануть у нагоді молодим фахівцям.
Неля ЛЯХОВСЬКА, викладач кафедри біології