Міжнародний день біологічного різноманіття

22 травня в усьому світі відзначається Міжнародний день біологічного різноманіття, головною метою якого є привернення уваги до питань збереження різноманітності живих організмів на нашій планеті як основи існування життя і засобів для існування людей. До цього дня на кафедрі біології Уманського НУС було проведен засідання студентського наукового гуртка, на якому гуртківці виступили про стан збереження видів у нашій державі, вплив війни на біорізноманіття, про рідкісні та зникаючі види. Студенти-біологи наголосили, що, не зважаючи на всі виклики сьогодення, зокрема й бойові дії на території України, важливим є збереження різноманітності на всіх рівнях організації живого і в усіх просторово обмежених середовищах існування (наземних, прісноводних, морських). І маленька комаха, і великий звір відіграють важливу роль у всіх екосистемах, що створює гармонію людини з природою. Щорічне відзначення Міжнародного дня біологічного різноманіття дає можливість усвідомити відповідальність кожної людини за збереження цієї дорогоцінної спадщини. Закликаємо усіх долучитися до збереження живих істот для нинішніх та прийдешніх поколінь.

Неля Ляховська, викладач кафедри біології