Вітаємо з Днем знань
Кафедра мікробіології, біохімії і фізіології рослин щиро вітає з Днем знань усіх викладачів та студентів Уманського НУС зі справжнім всенародним святом мудрості, доброти і людяності. Цей день особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя. Нехай цьогорічний першовересень буде сонячним, несе добрий настрій кожному студенту і викладачеві!
1 вересня 2016 року доцентом кафедри мікробіології, біохімії і фізіології рослин Голодригою О.В. прочитана лекція з курсу «Мікробіологія з основами вірусології» для студентів агрономічного факультету на тему: Історія розвитку мікробіології. Перед лекцією по мікробіології викладач зробила вступ про незалежність та суверенність нашої України.
24 серпня 1991 року відкрилася позачергова сесія Верховної ради України, на котрій було прийнято Постанову та Акт проголошення незалежності України, затверджені конституційною більшістю - за Постанову проголосував 321 депутат, за Акт - 346 депутатів. В результаті Україна стала незалежною державою з неподільною та недоторканою територією, на якій чинними є тільки власні Конституція, закони та постанови уряду.
До своєї незалежності Україна йшла довгим, тяжким, жертовним шляхом і дорого за неї заплатила. В основі української державності — століття боротьби наших предків, у якій формувалася, і втілена перед усім в іменах Шевченка та Франка титанічна робота великих просвітителів, діячів культури й науки, котрі створювали гуманістичний потенціал нації, і сама колективна душа українського народу, яка вперто противилася знеособленню, зберігаючи найцінніші якості своєї самобутності.
Україна розвивалася в нав’язаних їй суспільно-політичних умовах, і її воля до життя не завжди виявлялася в адекватних формах і свідомих актах. Незалежністю ми завдячуємо не лише тим, хто свідомо присвятив своє життя цій ідеї, а й тим, хто об’єктивно працював для України: вирощував хліб, добував вугілля, зводив житло, створював музику, народжував наукові ідеї. А найбільше завдячуємо тим українським матерям, які завжди знаходили сили виховувати своїх дітей у добрих традиціях, передавали їм людяність і рідне слово.
Незалежність України — заслуга не лише певних політичних сил та рухів, а й усього народу, багатьох його поколінь. За нею — і три роки національної революції та драматичної самооборони Української Народної Республіки, і десять років національно-культурного будівництва часів «українізації», і всенародне протистояння гітлерівському нашестю, і тяжка праця народу в післявоєнній відбудові та у створенні індустріальної потуги сучасної України…
Що ж до людей, які присвячують себе справі розбудови України, то серед них дедалі міцнішає переконання, що сьогодні мірилом громадянськості є не патріотичні промови, не войовничість, не вміння гостро висловитися на адресу політичних противників, а здатність робити конкретні справи або принаймні запропонувати конструктивну думку для розв’язання суспільних проблем.
Ми можемо довго сперечатися між собою, але повинні забувати всі незгоди й образи, коли треба об’єднатися в дії для нашої України…
Саме така єдність і має стати національною ідеєю молодої української держави. Спираючись на це визначення, ми зможемо побудувати правове, по-справжньому процвітаюче громадянське суспільство.
Доцент Голодрига О.В.