Засідання студентського наукового гуртка кафедри біології

Сьогодні відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка кафедри біології. Одним з питань була підготовка гуртківців до 1 етапу
всеукраїнської студентської олімпіади з біології та з хімії, яка традиційно відбувається вкінці листопада. Завідувач кафедри біології Лариса Розборська наголосила на важливості участі здобувачів освіти різних освітніх ступенів у наукових конкурсах та олімпіадах для підвищення рівня підготовки майбутніх фахівців. Наступне питання стало неочікуваною цікавинкою для членів гуртка. Доцент кафедри біології Ірина Леонтюк ознайомила із біологічно активними речовинами ефірних олій. Серед представлених зразків були іланг-іланг, пачулі, кошача м’ята, неролі, лимон, лаванда, евкаліпт, ладан, чебрець, шавлія та інші. Кожен присутній мав змогу оцінити їх аромати, дізнатися про галузі застосування, кількість сировини для виготовлення 1 літра кожної з олій, які з них найдорожчі тощо. Студенти поділилися своїм досвідом використання цих ароматних сумішей, зокрема у лікуванні респіраторних захворювань, ароматерапії, для масажу, створення приємного запаху в оселі, в кулінарії. Чудову атмосферу засідання доповнив аромадифузор, наповнивши приміщення неповторними пахощами. Дякуємо всім, хто долучився до пізнання нового в галузі біології та хімії. Чекаємо наступних зустрічей.

Неля Ляховська, керівник гуртка