Зі святом, шановні біологи!

Біолог – це професія людей, які досліджують живі організми. Період створення професії невідомий, оскільки все живе люди досліджують упродовж всього свого існування.

Ще за часів античності почало розвиватися вчення про живу і неживу природу. Термін «Біологія» з’явився тільки в ХІХ ст., тому раніше вчених-біологів називали природодослідниками або лікарями. Їх роль у розвитку біології, медицини, фармацевтики величезна, це стало основою для розвитку великої кількості наук, а імена вчених міцно увійшли в історію людства. Серед них Антоні Левенчук, винахідник мікроскопа, дослідник бактерій, кров’яних тілець; Карл Лінней, шведський натураліст, створив систему рослинного і тваринного світу; Чарльз Дарвін – творець теорії еволюції; Грегор Мендель – вивів закони спадковості; Роберт Кох – бактеріолог, вивчав мікроби, як збудники хвороб; Олександр Флемінг – відкрив пеніцилін; Луї Пастер – мікробіолог, імунолог, довів, що хвороби людей і тварин викликаються бактеріями, винайшов вакцинацію; Микола Вавилов – творець основ селекції; Іван Мічурін – селекціонер.

В цей день хочеться згадати видатних науковців нашого навчального закладу. Це Василь Пашкевич, вчений, академік, головний садівничий Царициного саду («Софіївка»), викладач; Іван Єремеєв, вчений-селекціонер; Анатолій Десятов, вчений селекціонер, Іван Коломієць – вчений, біолог, фізіолог; Самсон Бугай, вчений-рослинник; Владислав Бухраба, селекціонер; Степан Дука, вчений – селекціонер; Марія Лановська, вчений-тваринник; Зінаїда Грицаєнко, академік, вчений-фізіолог, мікробіолог.

На сьогоднішній день біологи – одні з найзатребуваніших фахівців у світі. Тому кафедра біології Уманського національного університету садівництва формує нову плеяду тих, хто знає, любить і цінує життя у всіх його проявах.

Зі святом, шановні біологи!