Новорічні та різдвяні традиції українського народу

Днями в 21 мб-б групі відбулася виховна година, присвячена святам новорічно-різдвяного циклу. Обговорювали традиції та ритуали, які дійшли до нас від пращурів і передаються з покоління в покоління. Студенти ділилися особливостями святкування в їхніх сім’ях дня Святого Андрія, дня Святого Миколая, нового року, Різдва Христового, дня Святого Василя, Водохреща.

Не оминули й таке резонансне нині питання, як дати цих свят. Більшість студентів цієї зими відзначають їх за юліанським календарем, тобто Різдво 7 січня, Водохреща – 19 січня, а на наступний рік планують поступово переходити на григоріанський календар, щоб святкувати з усім цивілізованим світом.

І хоч зараз триває війна, яка принесла багато горя в нашу державу і розкидала українців по всьому світу, але більшість з них вважає, що відзначати свята не лише можна, а й потрібно. Так ми подаруємо радість один одному, збережемо традиції наших предків і не дамо агресору їх украсти.

Вітаємо з прийдешніми святами! Зичимо усім здоров’я, миру, достатку, радості і здійснення мрій.

21 мб-б група і куратор Неля Ляховська