Міжнародний день подяки рослинам

Щорічно 13 квітня світ відзначає International Plant Stppreciation Day - дент подяки рослинам, що бере свій початок з 2000-х років.

Не можливо уявимти нашу планету без рослин, як і переоцінити їх значення. Це вони дають нам кисень, їжу, ліки, одяг, паливо та багато іншого. А ще рослини - естетична насолода. Розмаїття форм, кольорів і ароматів квітів дивує і зачаровує кожного з нас. не можна не згадати роль рослин, яку вони виконують для створення тіні, протистояння вітру, зменшення шуму, запобігання ерозії грунтів. Рослини населених пунктів позбавляють нас від надмірної кількості вуглякислого газу, пилу, летких токсичних речовин, які продукує промисловість, таких як формальдегід, бензол та інші.

Тож давайте цінувати рослини, цей подарунок природи, і не тільки сьогодні, а завжди. Посадіть деревце, посійте квіти, полийте кімнатні рослини і вони віддячать вам сторицею.

Неля Ляховська, викладач кафедри біології