+38 (04744) 3-17-22, (04744) 3-20-63, (096) 220-46-94
Меню

Навчальна практична база для студентів зі спеціальності 091 «Біологія»

21.09.2021 року студенти спеціальності 091 «Біологія» 21–бм та 21 – мб-б груп на чолі з доцентом кафедри біології Тетяни Мамчур відвідали Національний дендрологічний парк «Софіївка» Національної академії наук України.

Відбулася науково-навчальна зустріч з заступником директора установи старшим науковим співробітником, кандидатом біологічних наук Володимиром Миколайовичем Грабовим і молодшим науковим співробітником, відділу трав’янистих рослин Ігорем Васильовичем Чіковим.

Спільно обговорили про надання можливості студентам-біологам проходити навчальну та виробничу практики у потужній науковій установі згідно укладеної двосторонньої угоди про співпрацю. Також студентам продемонстрували відділи наукової діяльності НДП «Софіївка» НАНУ.

Ігор Чіков ознайомив студентів з водною флорою відкритого і закритого грунту, пояснив екологічні умови зростання рослин в умовах змін клімату. Розповів також про інтродукцію цих рослин на ділянці, власні наукові дисертаційні дослідження та впровадження їх в озеленення дендропарку, аматорські сади.

Інтродуковані рослини цієї ділянки включає: Куга озерна (Schoenoplectus lacustris (L.) Palla), Понтедерія (Pontederia L.), Образки болотяні, білокрильник (Calla palustris L.), Півники болотяні або п. болотні (Iris pseudacorus L.), Папірус, смикавець папірник (Cyperus papyrus L.), Хвощ зимовий, або х. зимуючий (Equisetum hyemale L.), Лотос індійський, л. східній, л. горіхоносний (Nelumbo nucifera Gaertn.), Ейхорнія гіацинтова, або (звичайний) водяний гіацинт (Eichhornia crassipes (Mart.) Solms), Лепеха звичайна, л. Очеретяна, аїр тростиновий або ж а. тростинний, а. звичайний (Acorus calamus L. ‘Variegata’), Бобівник трилистий (Menyanthes trifoliata L.), Чотирилистка водяна, марсилія чотирилиста (Marsilea quadrifolia L.), Ситник розлогий (Juncus effusus ‘Spiralis’), Лепешняк (Glyceria R.Br.), Стрілиця або стрілолист (Sagittaria L.), Губастик (Mіmulus L.) та інші.

Серед них відмічено рослини, які занесено до Червоної книги України.

Наталія Миколаївна Кучер співробітник лабораторії Генетики, селекції та репродуктивної біології рослин ознайомила зі своєю науковою роботою та колекцією груш (Pyrus L.). У колекції відмічені види з плодами середніх розмірів і здрібнених, формою листків – Груша Каллері (Pyrus calleryana), сорт «Бредфорд» (Bradford) г. верболиста (Pyrus salicifolia) та ін.

В умовах зикритого ґрунту розташування та вивчення ботаніки з основами гідроботаніки (водних рослин) студенти ще й отримали ґрунтовні знання з асортименту та вирощування кімнатних рослин.

Анастасія Волкова поринула у світ кімнатних рослин та улюблені види сукулентів, за що вдячні презентовані авторські фото.

Студенти вже котрий рік живуть на території студмістечка Уманського національного університету садівництва та прогулюючись чарівним дендропарком успішно вивчають його природу та поглиблюють свої біологічні знання. Тож на них чекають ознайомчі зустрічі з відділом дендрології та паркобудівництва; ландшафтного дизайну і проектування; лабораторії мікроклонального розмноження рослин; Гербарію (SOF) та проходження навчальної і виробничої практик за фахом.

 

Доцент кафедри біології Тетяна Мамчур