ВИВЧЕННЯ ТА ОСВОЄННЯ МЕТОДИК ЗАКЛАДАННЯ ПОЛЬОВИХ, ВЕГЕТАЦІЙНИХ, ЛАБОРАТОРНИХ ДОСЛІДІВ ТА МЕТОДІВ МІКРОБІОЛОГІЧНИХ І ФІЗІОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ. ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА КАФЕДРИ БІОЛОГІЇ

6 березня 2024 року відбулося засідання студентського наукового гуртка кафедри біології Уманського НУС, на якому обговорили підготовку до проведення досліджень за темами дипломних робіт. Зокрема йшлося про освоєння методик закладання різних видів дослідів, проведення мікробіологічних та фізіологічних експериментів.

Доцент кафедри Олександр ЗАБОЛОТНИЙ ознайомив здобувачів освіти з літературними джерелами, які містять необхідні методики:

-         для закладання польових дослідів

Єщенко В. О. Основи наукових досліджень в агрономії / [В. О. Єщенко, П. Г. Копитко, В. П. Опришко, П. В. Костогриз]; під ред. В. О. Єщенка. – К.: Дія. – 2005. – 288 с.

-         для виконання мікробіологічних досліджень

Волкогон В. В., Надкернична О. В., Токмакова Л. М. та ін. Експериментальна ґрунтова мікробіологія. За редакцією В. В. Волкогона. К: Аграрна наука. 2010. 464 с.

-         для проведення фізіолого-біохімічних досліджень

Грицаєнко З. М., Грицаєнко А. О., Карпенко В. П. Методи біологічних та агрохімічних досліджень рослин і ґрунтів. К.: ЗАТ «Нічлава». 2003. 320 с.

Завідувач кафедри Лариса РОЗБОРСЬКА наголосила на необхідності вивчення і дотримання цих методик для дотримання точності експерименту і одержання відповідних результатів.

Неля ЛЯХОВСЬКА, керівник гуртка