+38 (04744) 3-17-22, (04744) 3-20-63, (096) 220-46-94
Меню

Профорієнтаційна робота з випускниками-ліцеїстами

2.04.2024 на кафедрі біології відбулася зустріч з випускниками 11-А і 11-Б класів Уманського ліцею №1 Уманської міської ради Черкаської області з їх вчителем біології та хімії Оленою ОПАНТАН та вчителем природничих дисциплін Інною ПОСНОЮ.

Учнів кафедра зустріла з весняним настроєм живих рослин – «Календар флори», які зібрано на ботанічному розсаднику – практичною базою з вивчення дисциплін ботаніка, інтродукція рослин, фітоценологія, лікарські рослини ін.

Доцент кафедри Ірина ЛЕОНТЮК ознайомила учнів з навчально-науковою базою кафедри. У лабораторних умовах вони познайомилися з обладнанням, з переліком навчальних дисциплін у підготовці спеціальності 091 Біологія та хімія, Агробіологія за стандартами Освітньої програми «Бакалавр», «Магістр». Також вони поринули в наукову сферу діяльності кафедри, тематики ведення досліджень у агробіології, практичній базі з проходження навчальних та виробничих практик.

Біолог – це круто! Адже висококласного фахівця чекають у різних аграрних напрямках – агрономії, садівництві, ландшафтному дизайні, лісових господарствах, дендропарках, ботанічних садах і природних парках.

Ірина Борисівна акцентувала увагу на «Вступі-2024», прийнятих правилах прийому для вступу до університету. На виниклі запитання учні отримали ґрунтовні відповіді.

Далі ліцеїсти відвідали історичне надбання університету – Гербарій (UM). З його історичною довідкою заснування – 180 років та функціонування на сьогодні для навчального процесу з яким познайомила куратор, доцент Тетяна МАМЧУР. У гербарній кімнаті вони ознайомилися з колекціями, які збереглися з часів Головного училища садівництва сформовані учнями училища під час вивчення дисципліни ботаніка, декоративне садівництво та квітництво, з відміткою на етикетках гербарних аркушів «м. Одеса, 1849 р.». Також історичні збори учнів Училища землеробства і садівництва на базі дендропарку «Софіївка», флора Умані та її околиць, датовані 1880, 1895-96 рр., 1912-16-ті роки.

Сучасні колекції для навчального процесу відтворюють історичні навчальні з формування альготеки, мікологічного, бріологічного та вищих судинних рослин як природної, так і культурної флори. На сьогодні низка цікавих колекцій зібрана студентами навчального закладу з вивчення рудеральної та синантропної рослинності, лісових культур, декоративних садових, плодово-ягідних, овочевих, зернових, лікарських, ефіро-олійних, квіткових та інвазійних рослин, карпологічна колекція вищезгаданих видів.

Учнів зацікавили приладдя зі збору, заготівлі, сушінні та монтуванні гербарних зразків рослин, їх подальше зберігання та каріообробка, інсерування нових надходжень. Їх численні запитання увійшли в дискусійні обговорення з Тетяною Василівною з питань ведення гербарної справи та отримали наукові натхнення зі збереження рідкісних та зникаючих рослин, веденні наукових спостережень науковцями-ботаніками регіонів України.Ліцеїсти на завершення отримали запрошення на День відкритих дверей університету, які відбудуться з 15.04. по 21.04.2024 р. для ознайомлення з іншими не менш важливими спеціальностями на факультетах.

                         Тетяна Мамчур, доцент кафедри біології