+38 (04744) 3-20-63
Меню
Остання редакція: 14 квітня 2019

"Недалечко червоне яєчко"

Незабаром свято Христового Воскресіння. А яйце, як символ початку світотворення, зародження життя, посідає у Великодній святах одне із найважливіших місць. Віра в його магічну силу притаманна багатьом народам світу. Міф про створення Всесвіту з яйця широко побутував на сході, де також були традіції розписувати і фарбувати яйця.

Шанували обрядове яйце древні греки, римляни та інші народи.

На території Європи археологи знаходили глиняні фарбовані крашанки, що свідчать про дохристиянське походження звичаю.

Серед інших слов′янських народів українці чи не найкраще зберегли цю давню традицію розписувати і фарбувати яйця. Особливо розвинуте було мистецтво писанки, відрізняючись  в окремих регіонах кольоровою гамою, символікою, технікою виконання тощо.

За народними віруваннями розписане чи пофарбоване яйце наділене надзвичайною здатність оберігати людей від злих сил, усіляких стихій, примножувати здоров’я, любов, достаток. Яйце для писанки не варили, зберігаючи в ньому зародок життя. Писанки дівчата дарували хлопцям, як запоруку своєї вірності, дорослі - дітям на щастя, хрещеникам, як оберіг.

Доторкнутися до ведикодніх звичаїв мали змогу викладачі і студенти першого курсу факультету плодоовочівництва, екології і захисту рослин. Майстер-клас, організований завідувачем кафедри біології Ларисою Розборською, провела аспірант кафедри технології зберігання і переробки плодів та овочів  Анастасія Благополучна

Вона ознайомила присутніх з історією, видами, символікою та колористикою писанок, технікою нанесення воску, представила власні авторські роботи.

Учасники майстер-класу виготовили свої перші писанки, на яких зобразили символи життя, здоров′я, мудрості, вічності.

Про наближення Великодня у народі кажуть: "Недалечко червоне яєчко". Всі ми чекаємо на цей Великий світлий день і сподіваємось, що написані власноруч писанки принесуть добро у наші домівки і серця.