+38 (04744) 3-20-63
Меню
Остання редакція: 26 квітня 2018

ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з хімії

Студенти Уманського НУС взяли участь

 у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з хімії

 

Студенти Уманського НУС: Кошелюк Анастасія з 11 СП групи і Притуляк Владислав з 11 Т групи взяли участь у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з хімії, що проходила на базі Національного університету біоресурсів та природокористування України, м. Київ, з 23 по 25 квітня 2018 року.

Всі бажаючі можуть ознайомитися з деякими конкурсними задачами олімпіади і спробувати їх розвязати.

 

Задачі:

1. При повному розкладанні 10 г солі утворились твердий (3,46 г), рідкий (1,11 г) і газоподібний оксиди. Визначити формулу солі і скласти рівняння реакції її розкладання.

2. При спалюванні 4 органічних сполук утворилися суміші газів, які мають однакову густину за воднем та містять лише СO2 та H2O у мольному співвідношенні 2 : 3. Запропонуйте формули органічних речовин, якщо перші дві є газами. Складіть рівняння реакцій взаємодії цих речовин з натрієм.

3. Які перетворення потрібно виконати, щоб, виходячи із природної сировини – вапняку, добути 1 кг бензолу, якщо його вихід складає 20%. Скласти рівняння реакцій  перетворення від вапняку до бензолу. Розрахувати скільки вапняку потрібно взяти для одержання 1 кг бензолу ?

                                                                                                         Голова журі І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади

   з хімії в Уманському НУС, доцент В.М. Світовий