+38 (04744) 3-20-63
Меню
Остання редакція: 23 травня 2019

День хіміка!

26 травня 2019 року в Україні відзначається день хіміка – професійне свято всіх, хто має відношення до такої складної і багатогранної галузі. А це науковці, викладачі, лаборанти та інші фахівці, студенти, учні спеціалізованих класів.

Довгий час вважали, що це свято було започатковане в 1980 році, проте з’ясувалося, що витоки його сягають 1965 року, коли спеціальним указом президії СРСР день хіміка був внесений до переліку професійних свят країни і відзначався в останню неділю травня.

Однак історія цього дня цікавіша, ніж сухі рядки указу. Справжніми ініціаторами професійного дня стали студенти хімічного факультету Ленінградського (Санкт-Петербург) університету ще в 1960 році. Студенти-хіміки дуже творчі люди. Четверо найбільш активних з них вирішили відзначити свято імені улюбленої науки. Вони заручились підтримкою деканату, написали сценарії, придумали девіз, намалювали плакати, виготовили святкові прикраси, реквізит для гумористичного заходу.

Теплого квітневого дня відбулося перше свято хімії і хіміків. Неймовірний успіх заходу був неочікуваним ні для студентів, ні для керівництва факультету. Його вирішено було повторити наступного 1961 року. І знову успіх, з того року день хіміка в Ленінградському університеті став постійним, а згодом ініціативу підхопили інші вузи.

В Україні професійне свято хіміків встановлене указом президента від 7 травня 1994 року і відзначається щорічно в останню неділю травня.

Не залишились осторонь професійного свята хіміків студенти першого курсу інженерно-технологічного факультету.  Під керівництвам викладача кафедри біології Ляховської Нелі Олександрівни вони провели святкове засідання студентського наукового гуртка, де виконали цікаві досліди, захоплюючі перетворення, ефектні взаємодії, привідкрили таємниці «хімічних вулканів», «фараонових змій», гейзерів із кока-коли та диму  без вогню.

Студенти вважають, що такі заходи сприяють заохоченню до вивчення такої складної, але цікавої науки і вітають усіх зі святом – днем хіміка.